Články

Viete, aké tonery sú vhodné do vašich tlačiarní?

Overte si, aký typ a značku tlačiarne máte

Nie každý si pamätá, aký typ a značku tlačiarne má. Skôr, ako si pôjdete kupovať nové tonery, overte si, aký typ a značku tlačiarne máte. Čo sa týka typu, máte na výber buď laserovú, alebo atramentovú tlačiareň. Čo sa týka značiek, poznáme tlačiarne značky HP, Epson, Samsung, ale napríklad aj Canon. Ak si vyberiete napríklad tlačiareň značky Canon, mali by ste si objednávať kvalitné tonery Canon.

Originálne tonery

Najkvalitnejšie tonery nájdete v ponuke originálnych tonerov. Sú to tonery, ktorých výrobu pokrývajú firmy, ktoré vyrábajú a aj predávajú tlačiarne. Pri originálnych toneroch síce môžete počítať s vysokou kvalitou, avšak musíte počítať aj s tým, že akonáhle si vyberiete takýto toner, musíte si priplatiť aj za značku.

Tieto tonery si vyberajú hlavne firmy, ktorým záleží na vysokej kvalite tlače.

Kompatibilné tonery

Ak chcete mať dobrý toner, ale nechcete platiť za originálne tonery, vyberte si kompatibilné tonery. Sú cenovo prijateľné, vysokokvalitné a nemusíte pri nich platiť za značku ako v prípade originálnych tonerov. Patria k najpredávanejším tonerom práve kvôli nižšej cene a dobrej kvalite.

V ponuke kompatibilných tonerov nájdete viaceré tonery známych značiek. Nie sú originál, no sú dobré a vydržia veľmi dlho.

Originálne tonery a aj kompatibilné tonery sú najvhodnejšie tonery do vašich tlačiarní. Nezabúdajte si ale najprv skontrolovať to, aký typ a značku tlačiarne máte.

V ponuke tonerov nájdete aj repasované. Tie však neponúkajú takú kvalitu tlače ako originálne, či kompatibilné tonery.